Kurser - LOF Faxe

LOF Faxe

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Aqua Dans mix
    Start: 12.01.18
    fredag 10:30
    Nikita Brodersen - LOF Faxe
    Fakse, Faxe Svømmehal
  • @navn
     
    Aqua Rytmik
    Start: 12.01.18
    fredag 11:20
    Nikita Brodersen - LOF Faxe
    Fakse, Faxe Svømmehal
  • @navn
     
    Aqua Rytmik
    Start: 08.01.18
    mandag 11:35
    Susanne Jershøj
    Fakse, Faxe Svømmehal
  • @navn
     
    Aqua Rytmik
    Start: 08.01.18
    mandag 11:00
    Susanne Jershøj
    Fakse, Faxe Svømmehal
  • @navn
     
    Aqua Rytmik - Sommerhold
    Start: 28.05.18
    mandag 11:35
    Susanne Jershøj
    Fakse, Faxe Svømmehal
  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding
    Start: 11.01.18
    torsdag 09:00
    Birgit Bechmann
    Fakse, Roholte Forsamlingshus
  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding
    Start: 09.01.18
    tirsdag 09:00
    Charlotte Hansen -
    Karise, Karise
  • @navn
     
    Bootcamp
    Start: 01.05.18
    tirsdag 18:30
    Kamma Gundgaard Schou
    Fakse Ladeplads, Elmuevej
  • @navn
     
    Engelsk
    Start: 16.01.18
    tirsdag 18:30
    Claus Johansen
    Fakse, Faxe Bibliotek
  • @navn
     
    Faxe Gospel Kor
    Start: 09.01.18
    tirsdag 19:00
    Line Hougaard Ottosen
    Fakse, Faxe Kirke
  • @navn
     
    Guitar undervisning og samspil
    Start: 18.01.18
    torsdag 16:00
    Ulrich Madsen
    Fakse, Rolloskolen
  • @navn
     
    Guitarist - vil du gerne være det ?
    Start: 16.01.18
    tirsdag 16:00
    Ulrich Madsen
    Fakse, Rolloskolen
  • @navn
     
    Hatha Yoga
    Start: 09.01.18
    tirsdag 13:00
    Anne Thomsen
    Fakse, VUC
  • @navn
     
    Juleinspiration
    Start: 25.11.17
    lørdag 09:30
    Marianne Sørensen
    Fakse, Ellebækvej 4
  • @navn
     
    Keramikkursus for udviklingshæmmede
    Start: 15.01.18
    mandag 18:45
    Lise Vestergaard
    Fakse, Hertelsvej
  • @navn
     
    Knipling
    Start: 10.01.18
    onsdag 15:00
    Else Byskou Jørgensen
    Fakse Ladeplads, Hylleholt skole
  • @navn
     
    Multi Fitness
    Start: 08.01.18
    mandag 18:30
    Renate Gregersen - LOF Faxe
    Fakse Ladeplads, Hylleholt skole
  • @navn
     
    Pileflet i levende pil
    Start: 17.03.18
    lørdag 09:00
    Else Lund
    Fakse, Rolloskolen
  • @navn
     
    Påske blomster og dekorationer
    Start: 18.03.18
    søndag 09:30
    Marianne Sørensen
    Fakse, Ellebækvej 4
  • @navn
     
    Rygtræning
    Start: 08.01.18
    mandag 10:00
    Hanne Jensen
    Fakse, Faxe Sundhedscenter
  • @navn
     
    Rygtræning
    Start: 09.01.18
    tirsdag 16:00
    Hanne Jensen
    Fakse, Faxe Sundhedscenter
  • @navn
     
    Rygtræning
    Start: 11.01.18
    torsdag 17:30
    Hanne Jensen
    Fakse, Faxe Sundhedscenter
  • @navn
     
    Rygtræning
    Start: 10.01.18
    onsdag 10:00
    Hanne Jensen
    Fakse, Faxe Sundhedscenter
  • @navn
     
    Rygtræning - ekstra hensynstagende
    Start: 10.01.18
    onsdag 12:30
    Hanne Jensen
    Fakse, Faxe Sundhedscenter
  • @navn
     
    Sang og musik ¨Krudtuglerne¨
    Start: 10.01.18
    onsdag 18:30
    Jesper Gammelgaard
    Fakse, FSU
  • @navn
     
    Sang, musik og bevægelse
    Start: 16.01.18
    tirsdag 19:00
    Keld Ogaard Sørensen
    Fakse, Rådhusvej
  • @navn
     
    Solosang og stemmetræning for alle
    Start: 07.12.17
    torsdag 17:00
    Liliymarleen Lyzet Ravsohlen
    Fakse, Rolloskolen
  • @navn
     
    Solosang og stemmetræning for alle
    Start: 08.01.18
    mandag 17:00
    Liliymarleen Lyzet Ravsohlen
    Fakse, Rolloskolen
  • @navn
     
    Solosang og stemmetræning for alle
    Start: 09.01.18
    tirsdag 17:00
    Liliymarleen Lyzet Ravsohlen
    Fakse, Rolloskolen
  • @navn
     
    Solosang og stemmetræning for alle
    Start: 10.01.18
    onsdag 17:00
    Liliymarleen Lyzet Ravsohlen
    Fakse, Rolloskolen
  • @navn
     
    Stott Pilates begynder
    Start: 10.01.18
    onsdag 09:00
    Birgit Bechmann
    Fakse, VUC
  • @navn
     
    Stott Pilates meget øvede
    Start: 12.01.18
    fredag 09:00
    Birgit Bechmann
    Fakse, VUC
  • @navn
     
    Stott Pilates øvede
    Start: 10.01.18
    onsdag 10:45
    Birgit Bechmann
    Fakse, VUC
  • @navn
     
    Vandgymnastik Hensynstagende
    Start: 08.01.18
    mandag 12:40
    Susanne Jershøj
    Fakse, Faxe Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik Hensynstagende
    Start: 08.01.18
    mandag 13:15
    Susanne Jershøj
    Fakse, Faxe Svømmehal
  • @navn
     
    Vild med Dans
    Start: 10.01.18
    onsdag 15:00
    Hanne Jensen
    Fakse, Gl. Sportshal Faxe
  • @navn
     
    Yoga og afspænding
    Start: 09.01.18
    tirsdag 09:00
    Anne Thomsen
    Fakse, VUC
  • @navn
     
    Yoga og Nærvær
    Start: 25.01.18
    torsdag 18:30
    Charlotte Hansen -
    Fakse Ladeplads, Hylleholt skole
  • @navn
     
    Yoga skulder, nakke og ryg
    Start: 09.01.18
    tirsdag 11:00
    Anne Thomsen
    Fakse, VUC
 

Er startet

  • @navn
     
    Akvarel for begyndere
    tirsdag 17:00
    Netti Anslev
    Fakse, Rolloskolen
  • @navn
     
    Aqua Dans mix
    fredag 10:30
    Nikita Brodersen - LOF Faxe
    Fakse, Faxe Svømmehal
  • @navn
     
    Aqua Rytmik
    mandag 11:35
    Susanne Jershøj
    Fakse, Faxe Svømmehal
  • @navn
     
    Aqua Rytmik
    mandag 11:00
    Susanne Jershøj
    Fakse, Faxe Svømmehal
  • @navn
     
    Aqua Rytmik
    fredag 11:20
    Nikita Brodersen - LOF Faxe
    Fakse, Faxe Svømmehal
  • @navn
     
    Aqua-rytmik, Speciel
    mandag 12:05
    Susanne Jershøj
    Fakse, Faxe Svømmehal
  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding
    torsdag 09:00
    Birgit Bechmann
    Fakse, Roholte Forsamlingshus
  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding
    tirsdag 09:00
    Charlotte Hansen -
    Karise, Karise
  • @navn
     
    Faxe Gospel Kor
    tirsdag 19:00
    Line Hougaard Ottosen
    Fakse, Faxe Kirke
  • @navn
     
    Guitarist - vil du gerne være det ?
    tirsdag 16:00
    Ulrich Madsen
    Fakse, Rolloskolen
  • @navn
     
    Hatha Yoga
    tirsdag 13:00
    Anne Thomsen
    Fakse, VUC
  • @navn
     
    Keramikkursus for udviklingshæmmede
    mandag 18:45
    Lise Vestergaard
    Fakse, Hertelsvej
  • @navn
     
    Knipling
    onsdag 15:00
    Else Byskou Jørgensen
    Fakse Ladeplads, Hylleholt skole
  • @navn
     
    Kunstmaling
    lørdag 10:00
    Netti Anslev
    Fakse Ladeplads, Hylleholt skole
  • @navn
     
    Multi Fitness
    mandag 18:30
    Renate Gregersen - LOF Faxe
    Fakse Ladeplads, Hylleholt skole
  • @navn
     
    Rygtræning
    tirsdag 16:00
    Hanne Jensen
    Fakse, Faxe Sundhedscenter
  • @navn
     
    Rygtræning
    onsdag 10:00
    Hanne Jensen
    Fakse, Faxe Sundhedscenter
  • @navn
     
    Rygtræning
    torsdag 17:30
    Hanne Jensen
    Fakse, Faxe Sundhedscenter
  • @navn
     
    Rygtræning - ekstra hensynstagende
    onsdag 12:30
    Hanne Jensen
    Fakse, Faxe Sundhedscenter
  • @navn
     
    Sang og musik ¨Krudtuglerne¨
    onsdag 18:30
    Jesper Gammelgaard
    Fakse, FSU
  • @navn
     
    Sang, musik og bevægelse
    tirsdag 19:00
    Keld Ogaard Sørensen
    Fakse, Rådhusvej
  • @navn
     
    Solosang og stemmetræning for alle
    torsdag 17:00
    Liliymarleen Lyzet Ravsohlen
    Fakse, Rolloskolen
  • @navn
     
    Solosang og stemmetræning for alle
    onsdag 17:00
    Liliymarleen Lyzet Ravsohlen
    Fakse, Rolloskolen
  • @navn
     
    Solosang og stemmetræning for alle
    tirsdag 17:00
    Liliymarleen Lyzet Ravsohlen
    Fakse, Rolloskolen
  • @navn
     
    Solosang og stemmetræning for alle
    mandag 17:00
    Liliymarleen Lyzet Ravsohlen
    Fakse, Rolloskolen
  • @navn
     
    Stott Pilates meget øvede
    fredag 09:00
    Birgit Bechmann
    Fakse, VUC
  • @navn
     
    Vandgymnastik Hensynstagende
    mandag 12:40
    Susanne Jershøj
    Fakse, Faxe Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik Hensynstagende
    mandag 13:15
    Susanne Jershøj
    Fakse, Faxe Svømmehal
  • @navn
     
    Vild med Dans
    onsdag 15:00
    Hanne Jensen
    Fakse, Gl. Sportshal Faxe
  • @navn
     
    Yoga og afspænding
    tirsdag 09:00
    Anne Thomsen
    Fakse, VUC
  • @navn
     
    Yoga og Nærvær
    torsdag 18:30
    Charlotte Hansen -
    Fakse Ladeplads, Hylleholt skole
  • @navn
     
    Yoga og Nærvær
    torsdag 17:00
    Charlotte Hansen -
    Fakse Ladeplads, Hylleholt skole
  • @navn
     
    Yoga skulder, nakke og ryg
    tirsdag 11:00
    Anne Thomsen
    Fakse, VUC
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Kalender